Korduma kippuvad küsimused

Enne esmakordset kasutamist soovitame silikoonist tooteid pesta pesuvahendi ja sooja veega, steriliseerida keevas vees või pista nõudepesumasinasse. Selliselt saate olla kindel, et tootmise käigus tootele jäänud jääkained on eemaldatud ning toode on ohutu, puhas ning valmis kasutamiseks.

Igapäevane hooldus käib täpselt samamoodi – võite tooteid pesta käsitsi või panna nõudepesumasinasse. Soovitame kasutada nõudepesuvahendeid, mis ei sisalda lõhnaaineid – nii väldid tootele lõhna külgejäämist ja säästad ka loodust. 

Silikoon on vastupidav, universaalne ja praktiline mittetoksiline materjal, mida kasutatakse üha enam nii lastetarvete kui ka näiteks köögis kasutatavate toodete puhul. Ta on jätkusuutlikuks ning ohutuks alternatiiviks plastikule, hoides nii meid kui ka meie planeeti. Kõik Nordluvi poolt pakutavad silikoontooted on rangelt kontrollitud kvaliteetsest food-grade silikoonist ning omavad FDA ja/või LFGB sertifikaati ning CE märgist.  Meie silikoontoodete materjalid on BPA-, PVC-, lateksi-, plii- ja ftalaadivabad.

Silikoonil on lugematul hulgal praktilisi omadusi – ta on purunemiskindel, kannatab nii kõrgeid (220 °C) kui madalaid (-40 °C) temperatuure, silikoonist tooteid võib valdavalt kasutada mikrolaineahjus ning pesta nõudepesumasinas. Küll aga tasub silikoonist eemal hoida teravad esemed ning tugevad kemikaalid, mis võivad toodet kahjustada.

Teeme koostööd vaid kõige usaldusväärsemate ning kvaliteetsemate brändide ja tehastega, kellel on pikaaegne kogemus antud tooteklasside disainis, väljatöötamises ja tootmises. Kuna hangime mitmed oma poes müüdavad tooted otse tootjalt ilma vahendajateta, lühendame sellega ka tarneahelat. Ja mis parim – oleme endale leidnud uued sõbrad ning mõttekaaslased, kellega koos kasvada!

Ehkki silikoon on igati praktiline ning tänuväärne materjal, on üheks silikooni omaduseks see, et ta on tundlik tugevama pigmendiga toidu värvile ning lõhnale, samuti võivad kareda vee tagajärjel jääda tootele veeplekid. Üldiselt käsitsi kuivatades veeplekid kaovad, aga eriti kareda/rauase vee puhul ei pruugi nii lihtsalt minna.

Kui nii peaks juhtuma, ei ole põhjust paanikaks – pärast mitmeid katseid oleme leidnud sellised lahendused:

★ Keetke vesi ning kallake anumasse kaks tassitäit kuuma vett ning üks tassitäis söögiäädikat. Pange toode selle segu sisse, minge jooge rahulikult näiteks üks kosutav kohv ning pärast ca poolt tundi võtke toode välja ning loputage sooja vee ning pesuvahendiga. Seejärel kuivatage toode korralikult. Sel moel peaks kõik karedast veest põhjustatud veeplekid ning muu mustus tootelt võluväel kaduma!

★ 3% vesinikperoksiid on samuti tänuväärne abimees soovimatute plekkide, värvide ning lõhnade eemaldamisel.

★ Segage 1 spl äädikat + 2 spl soodat ning kandke see pasta tootele ja laske mõned tunnid seista. Puhastage sooja vee ning pesuvahendiga ning kuivatage toode korralikult.

Kuna tootmisel võidakse lõppfaasis viimistleda ning puhastada silikooni pindainetega, tuleks enne esmakordset kasutamist toodet keeta ning pesta sooja vee ning nõudepesuvahendiga – nii saad olla kindel, et toode on kasutamiseks valmis. Samuti võib tootele lõhna anda kinnises pakendis seismine – pakendist väljavõttes kaob lõhn mõne päevaga. Silikoonile iseloomulik õrn lõhn tervisele mingit ohtu ei kujuta ning kahjulik ei ole.

Kõik eelmises punktis toodud variandid on samuti heaks abimeheks lõhnadest vabanemiseks.

Tasub tähele panna, et soovitame kindlasti nõudepesumasinas kasutada parfüümivabu nõudepesutablette ja -vahendeid – kuna nõudepesutsükkel on tavapärasest käsipesust oluliselt pikem, võib juhtuda, et tugevamalõhnaline vahend kinnitub vähesel määral masinas pestavatele nõudele. Lõhnavabad pesuained on paremad nii kasutajatele kui ka keskkonnale!